چند وقتی بود که خیلی از دوستان درخواست آموزش آنلاین بازی کردن GTA IV رو کرده بودند. طبق اطلاعاتی که کسب کردم روش هاماچی (Hamachi) مشکلات زیادی داره. بنابراین به شما روشی دیگر و در عین حال آسان و بدون دردسر را آموزش خواهم داد. در این روش همانند بازی کانتر که ممکن هست اکثر شما بازی کرده باشید به سرور وصل می شوید. این روش رو خودم تست کردم و واقعا جالب و آسان است.

برای آموزش به ادامه مطلب مراجعه نمایید…

توجه: متأسفانه مدتی است که پروژه IV:MP متوقف شده. اما تنها نسخه ای از آن که همچنان فعال است و امکان بازی کردن در آن وجود دارد 0.1 T3 است که می توانید آن را در ادامه دانلود کنید.

» آموزش آنلاین بازی کردن با IV:MP :

برای استفاده از این روش توصیه می شود که بازی شما کاملا ساده و بدون دستکاری باشد. همینطور ورژن آن را باید به 1.0.7.0 ارتقا بدین. در غیر این صورت نمی توانید از این روش استفاده کنید. علاوه بر آن بازی شما باید کرک شده باشد و در آن مد Xlive نصب شود.

دانلود پچ آپدیت 1.0.7.0دانلود کرک Razorدانلود مد Xlive

پس از این که کارهای فوق را انجام دادین برنامه IVMP رو که در آخر همین پست هست رو دانلود کنید. سپس آن را از حالت فشرده خارج کرده و آن را در محل بازی نصب کنید. (معمولا خود برنامه مسیر بازی رو تشخیص میده)

پس از این که برنامه به طور کامل نصب شد، وارد فولدر اصلی بازی شوید. یک فایل به نام LaunchIVMP.exe را خواهید دید. بر روی آن کلیک کنید تا وارد بازی شوید. البته باید به اینترنت وصل باشید.

یک منوی جدیدی را خواهید دید. در آنجا بر روی Setting کلیک کرده تا نام خود را تعیین کنید. سپس به منوی اصلی برگشته و بر روی Server Browser کلیک کنید تا لیست سرور ها ظاهر شود. اگر لیستی نیومد بر روی Internet که در پایین قرار دارد کلیک کنید. سپس یکی از سرور ها رو انتخاب کنید و Connect را بزنید.

در صورتی که خواستید وارد سرور دیگه ای شوید در داخل بازی F12 را بزنید.