بازی FIFA یکی از سری بازی‌های شبیه‌ساز ورزش فوتبال می‌باشد که بطور سالیانه توسط کمپانی Electronic arts ساخته‌شده و توسط Ea Sports منتشر می‌شود. هنگامی که این سری کار خود را در سال 1993 آغاز کرد نکته قابل توجه‌اش این بود که اولین بازی فوتبالی بود که بطور رسمی تیم‌های فوتبال و بازیکنان آن‌ها را لایسنس کرده‌بود ولی با انتشار سالیانه این سری این عنوان پیشرفت چشمگیری کرده است که در آخرین عنوان منتشر‌شده در این سری ما شاهد لیگ‌های زیادی از سرتاسر دنیا بوده‌ایم که به طور انحصاری برای این بازی لایسنس شده‌اند.

سری اصلی این بازی متمرکز بر روی لیگ های جهان می‌باشد که با بسته های الحاقی مانند FIFA World Cup , UEFA European Football Championship و UEFA Champions League کامل شده اند. FIFA یک رقیب دیگر نیز دارد که سال‌های سال مشغول رقابت با اوست تا هر سال بتواند بهتر از رقیب خود یعنی Pro Evolution Soccer ظاهر شود.

نقطه قوت بازی FIFA این است که تمامی بازیکنان تیم های مختلف فوتبال را لایسنس می‌کند که این خود باعث برتری در بین رقبایش می شود. اما نسخه جدید از این سری، بسیار متفاوت تر ظاهر شده و توانسته است مخاطبین زیادی را به خود جذب کند. همه ساله، بازی نسخه های جدیدی از بازی FIFA منتشر می‌شود و در تلاش آن است تا هر سال، بهتر از سال های دیگر ظاهر شود و بتواند از رقیبای خویش، پیشی بگیرد.

مشخصات حداقل سیستم مورد نیاز FIFA 18 :

سیستم عامل: ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۱۰ [تنها ورژن های 64 بیت]
پردازنده: Intel Core i3-2100 @ 3.1GHz یا AMD Phenom 7950 Quad-Core, AMD Athlon II X4 620
حافظه رم: 8 گیگابایت
کارت گرافیک: GeForce GTX 660 یا Radeon RX 460
حافظه کارت گرافیک: 2 گیگابایت
فضای مورد نیاز: 50 گیگابایت

مشخصات سیستم پیشنهادی FIFA 18 :

سیستم عامل: ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۱۰ [تنها ورژن های 64 بیت]
پردازنده: Intel Core i5-6600 3.4 GHz یا AMD Athlon II X4 620
حافظه رم: ۸ گیگابایت
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 670 یا AMD Radeon R9 270X
حافظه کارت گرافیک: 4 گیگابایت
فضای مورد نیاز: 50 گیگابایت