همونطور که می‌دانید، یوبیسافت بر خلاف چند سال گذشته، پارسال نسخه جدیدی از سری اساسین کرید منتشر نکرد. همین موضوع باعث شده که سازندگان بازی بتوانند وقت بیشتری صرف ساخت Assassin’s Creed Origins کنند و حالا شما این امکان را دارید که با آزادی کامل، در مپ بازی یعنی Ptolemaic Egypt گشت و گذار کنید. اشرف اسماعیل (کارگردان بازی) قبلا در مجله PC Gamer گفته بود: «یکسال زمان بیشتر، کمک خیلی زیادی به ما میکند.»

اشرف اسماعیل:

سه سال و نیم پیش، زمانی که ما مجموعه‌ی اساسین کرید را شروع کردیم، می‌خواستیم آن را به یک عنوان جهانی تبدیل کنیم. این موضوع نیازمند آزادی کامل بازیکن در سرزمین بازی بود. چیزی که تا حدودی در Assassin’s Creed IV: Black Flag شاهد آن بودیم. اما این یکسال زمان بیشتر، باعث شده ما بتوانیم به طور فوق العاده‌ای روی این موضوع توجه کنیم.

Jean Guesdon:

ممکن نیست هیچ دو بازیکنی تجربه‌ای مشابه از Assassin’s Origins Creed داشته باشند و این یعنی آزادی عمل کامل. چیزی که ما میخواهیم این است که هر بازیکن، تجربه‌ی شخصی خودش را داشته باشد. پس ما سرزمین بازی را با جزئیات کامل و دقیق ارائه می‌دهیم و در کنار آن ده‌ها ماموریت وجود خواهد داشت که این موضوع میتواند هدف ما را برآورده کند.

به‌نظر می‌رسد یوبیسافت برای این آزادی عمل از عناوینی همچون Witcher 3 الهام گرفته باشد.

عنوان Assassin’s Creed Origins قرار است در تاریخ ۵ آبان ۱۳۹۶ (۲۷ اکتبر ۲۰۱۷) برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان عرضه شود.