اگر مثل بنده طرفدار PC Gaming باشید و همزمان دوست داشته باشید که روی صفحه‌نمایش بزرگ تلویزیون بازی کنید، حتما نیاز به یک کنترلر در کنار موس و کیبورد دارید. و از اونجایی که سازنده‌ی کنترلر Xbox و سازنده‌ی بهترین سیستم‌عامل رایانه‌های شخصی برای گیم، مایکروسافت است، قطعا این کنترلر هماهنگی بیشتری نسبت به DualShock 4 با ویندوز خواهد داشت. پس از نظر بنده برای استفاده در ویندوز انتخاب مناسب‌تری است.

محتویات جعبه:

در جعبه محصول جز خود کنترلر چیز خاص دیگری وجود ندارد. تنها مایکروسافت لطف کرده و دو عدد باطری قلمی نیز برایمان گذاشته است 🙂 اگر کمی ولخرجی می‌کردند و یک کابل Micro-USB هم در جعبه می‌گذاشتند بد نبود. اما چندان مهم نیست، بهتر است به مسائل مهم‌تری بپردازیم.

  • کنترلر Xbox One S
  • دو عدد باطری قلمی
  • استند مقوایی کنترلر
  • راهنمای راه‌اندازی
  • دفترچه‌ی گارانتی

نقد و بررسی کنترلر Xbox One S

نصب و راه‌اندازی:

اتصال کنترلر به کامپیوتر از طریق آداپتور مخصوص، بلوتوث یا کابل ممکن است. اتصال و راه‌اندازی با کابل به راحتی آب خوردن است، تنها به یک کابل Micro-USB به USB نیاز دارید که در همه‌جا پیدا می‌شود. پس از اتصال کابل می‌توانید به راحتی بازی کردن را شروع کنید. دو روش دیگر نیز پیچیدگی خاصی ندارند اما با دانگل‌های بلوتوث قدیمی موفق به اتصال کنترلر نشدیم و از تهیه آداپتور مخصوص نیز به خاطر قیمت زیاد صرف‌نظر کردیم. اگر یک دانگل بلوتوث تهیه کنید قابلیت اتصال تا دو کنترلر بصورت همزمان را خواهید داشت که طبق گفته‌ی مایکروسافت احتمالا با افت سرعت مواجه می‌شوید. همچنین از طریق بلوتوث امکان استفاده از هدست وجود ندارد. اما اگر آداپتور مخصوص این کنترلر را تهیه کنید، قابلیت اتصال تا ۸ کنترلر بصورت همزمان و استفاده از هدست را نیز خواهید داشت.

نقد و بررسی کنترلر Xbox One S

کیفیت ساخت و راحتی در استفاده:

کیفیت ساخت کنترلر بسیار عالی است، از کلید‌ها و استیک‌ها گرفته تا جنس بدنه و کیفیت خروجی جک ۳.۵ میلی‌متری صدا. در قسمت‌های کناری کنترلر از بافت ویژه‌ای استفاده شده است که مانع از سُر خوردن کنترلر می‌شود. نامتقارن بودن محل قرارگیری استیک‌ها نیز به ارگونومی کنترلر هنگام انجام بازی‌های مختلف کمک زیادی کرده است. پدال‌های RT و LT نیز به راحتی زیر انگشت قرار می‌گیرند و حس خوبی را منتقل می‌کنند. از لحاظ نرم‌افزاری نیز خوشبختانه تاکنون در هیچ بازی‌ای نیاز به انجام تنظیمات اضافی نبوده است و در همه‌ی بازی‌ها کنترلر کاملا سازگار بوده است.

نقد و بررسی کنترلر Xbox One S

جک ۳.۵ میلی‌متری صدا:

یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی‌ای که این کنترلر دارد، جک ۳.۵ میلی‌متری صدا است. که اگر یک هندزفری معمولی نیز به آن متصل کنید قادر است صدای شما را با کیفیت خیلی خوبی منتقل کند که برای چت صوتی در بازی‌های آنلاین بسیار عالی است. صدای خروجی نیز بسیار تمیز و واضح است.

نقد و بررسی کنترلر Xbox One S

دکمه Xbox:

دکمه Xbox که در کنترلر تعبیه شده است علاوه بر کاربردی که برای روشن و خاموش کردن کنترلر دارد، در هنگام اجرای بازی‌ها نیز به کمک‌تان می‌آید. پس از فشردن این دکمه و ظاهر شدن منو، می‌توانید برنامه Xbox را باز کنید، از صفحه اسکرین‌شات یا فیلم بگیرید و همچنین تصویر بازی را بصورت زنده برای دوستان‌تان پخش کنید.

برای تهیه کنترلر Xbox One S می‌توانید به فروشگاه لیون کامپیوتر مراجعه کنید.