ماشین‌ها و شخصی‌سازی دو عنصر مهم در بازی‌های Need For Speed بوده‌اند. در Need For Speed Payback سعی شده است که بیشتر از همیشه از این دو عنصر برای تعامل بهتر پلیر با بازی استفاده شود. در ادامه قصد داریم به امکانات و ویژگی‌هایی که قرار است در Need For Speed Payback حضور داشته باشند، بپردازیم.

فروشگاه‌های خودرو:

اگر دل‌تان هوس سواری با یک خودرو جدید کرده است، باید یکی از فروشگاه‌های خودرو در سرتاسر Fortune Valley را انتخاب کنید و به آن‌جا بروید تا بتوانید خودرو مورد علاقه‌تان را بخرید. امکان دسترسی به همه‌ی خودروها در همه‌ی فروشگاه‌ها وجود ندارد و در هر یک از این فروشگاه‌ها امکان خرید دسته خاصی از خودروها فراهم است. خودروهای بازی در رده‌های کلاسیک، عضلانی، رالی، اسپرت و اسپرت کامپکت دسته‌بندی می‌شوند.

فروشگاه‌های قطعات:

به دست آوردن ماشین‌های مختلف جذاب است، اما اینکه چه چیزی زیر کاپوت ماشین‌تان دارید مهم‌تر است. در سراسر Fortune Valley مکان‌هایی برای فروش قطعات وجود دارد. می‌توانید به آن‌ها سر بزنید و اگر خوش‌شانس باشید قطعه موردعلاقه‌تان را پیدا کنید. همچنین پس از پیروزی در هر رقابت، به طور تصادفی قطعاتی برای ارتقا ماشین‌تان دریافت می‌کنید. اگر از قطعات قدرتمند استفاه کنید، می‌توانید از ماشین‌تان یک هیولا بسازید!

گاراژها:

گاراژ مکان مهمی است. گاراژ جایی است که باید خودروها و قطعات را در آن نگهداری کنید، تنظیمات خودروهایتان را تغییر دهید، طرح‌ و رنگ‌های روی بدنه را طراحی کنید و … به همین خاطر، به جای یک گاراژ، چندین گاراژ در محیط بازی تعبیه شده است. وقتی که هر ۵ گاراژ موجود در بازی را به دست آوردید، این امکان را دارید که بی‌نهایت خودرو را نگهداری کنید.

پمپ بنزین:

طرفداران بازی‌های قبلی NFS با جایگاه‌های سوخت آشنا هستند، حالا شاهد بازگشت دوباره آن‌ها به Payback هستیم. با ورود به این جایگاه‌ها مخزن نیترو شما شارژ می‌شود و اگر ماشین‌تان آسیب ظاهری داشته باشد، تعمیر میشود.

در Need For Speed Payback می‌توانید هندلینگ خودروها را نیز شخصی‌سازی کنید و حتی در حین رانندگی با زدن یک دکمه بین تنظیمات مختلف هندلینگ سوییچ کنید! شخصی‌سازی قطعاتی که مرتبط با عملکرد خودرو هستند بسیار عمیق‌تر از نسخه‌های قبلی NFS شده است. به‌طور مثال؛ تهیه قطعات از یک برند خاص، به دلیل هماهنگی بیشتر با یکدیگر، عملکرد بهتری ارائه می‌کنند. هر قطعه‌ای که به ماشین خود اضافه می‌کنید در قدرت و توان آن تاثیر گذار است. هر کدام از این قطعات نیز دارای درجات و Levelهای مختلفی هستند. با بالا بردن این درجات، عملکرد ماشین بهتر و بهتر می‌شود.

ماشین‌های قراضه را به سوپر ماشین تبدیل کنید!

اینکه ماشین‌تان را خودتان از یک ماشین معمولی به یک سوپر ماشین تبدیل کنید بسیار هیجان‌انگیز است. اما سازندگان Payback این کار را یک مرحله فراتر برده‌اند. در عنوان NFS Payback ماشین‌های درب و داغونی وجود دارد که باید با گشت و گذار در جهان بازی، آن‌ها را پیدا کنید. (البته گذاشتن اسم ماشین روی آن‌ها غلط است، تقریبا فقط یک اسکلت ماشین هستند) سپس برای اینکه بتوانید کار روی آن‌ها را شروع کنید باید ۴ قطعه مختلف برای آن ماشین بیابید. خود بازی برای پیدا کردن قطعات شما را راهنمایی میکند. این قطعات شامل: چرخ‌ها، سیستم دنده و دو قطعه دیگر که برای هر کدام از ماشین‌هایی که پیدا می‌کنید متفاوت است. بعد از پیدا کردن اسکلت ماشین و ۴ قطعه‌ی آن، باید پروژه Derelict خودتان را آغاز کنید. در ابتدا ماشین درب و داغونی که پیدا کرده‌اید را تبدیل به یک ماشین قابل حرکت می‌کنید. سپس باید انتخاب کنید که این ماشین در کدام یک از کلاس‌های ریسینگ، دریفت، آف‌رود، درگ و رانر قرار گیرد. این انتخاب بسیار مهم است، چون به هیچ عنوان قابل تکرار نیست. هر کدام از کلاس‌های ذکر شده ویژگی‌های خاصی به ماشین شما می‌دهند. بعد از انتخاب نوع کلاس می‌توانید شخصی سازی و تقویت ماشین را آغاز کنید تا از آن یک سوپر ماشین بسازید.

در NFS Payback به‌طور کلی ۵ پروژه Derelict قرار داده شده است. هر کدام از این پروژه‌ها مربوط به یکی از ماشین‌های زیر هستند:

  • Chevrolet Bel Air 1955
  • Ford Mustang 1965
  • NISSAN Fairlady ZG 1971
  • Chevrolet C10 Stepside Pickup 1965
  • Volkswagen Beetle 1963

شخصی‌سازی‌های نید فور اسپید پی‌بک، پا را فراتر از این‌ها گذاشته‌اند. رنگ و لعاب و طرح‌های روی بدنه، قطعات جانبی، چراغ‌های نئون، دود لاستیک‌ها، شعله‌ی نیترو، فنر‌های بادی، همگی قابلیت شخصی سازی دارند. Underglow یا همان چراغ‌های نئون زیر اتوموبیل همواره مورد علاقه‌ی طرفداران بازی‌های Need For Speed بوده است. حال این ویژگی قرار است به Payback بازگردد.

سازندگان بازی Need For Speed Payback:

ما بی‌صبرانه منتظریم تا ببینیم چگونه چراغ‌های نئون را هنرمندانه با خودروهای خود ترکیب می‌کنید. قطعا گشت زدن‌های شبانه در خیابان‌های Fortune Valley بسیار دیدنی خواهد بود.

فنرهای بادی را فعال کنید و تنظیم ارتفاع ماشین‌تان را در دست بگیرید! موتورش را خاموش کنید تا ببینید که چگونه ماشین‌تان به زمین می‌چسبد.

هیچ‌چیز لذت‌بخش‌تر از طوفان به پا کردن در وسط خیابان در هنگام دریفت یا دور زدن‌های ۳۶۰ درجه‌ی دیوانه‌وار نیست. دود لاستیک‌هایتان را همانطور که دوست دارید شخصی ساز کنید.

با ترکیب این شخصی‌سازی‌ها و تنظیمات ظاهری و عملکری، می‌توانید ماشین رویایی خود را بسازید و از سواری با آن لذت ببرید.

Need For Speed Payback در تاریخ ۱۶ آبان ۱۳۹۶ (۷ نوامبر ۲۰۱۷) برای رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ منتشر می‌شود. اگر شما نیز مانند ما از علاقه‌مندان بازی‌های نید فور اسپید هستید، می‌توانید از طریق منوی بازی‌های آینده در ستون سمت راست، برای انتشار بازی لحظه شماری کنید!

منابع: ea.com