شرکت TakeTwo، مالک اصلی راک‌استار گیمز، تصمیم به حذف برنامه OpenIV گرفته و اعلام کرده است که این برنامه، بروزرسانی جدیدی دریافت نخواهد کرد و همچنین از ممنوعیت دسترسی به GTA ONLINE برای کسانی که برنامه OpenIV را به‌صورت فعال شده بر روی سیستم خود دارند، خبر داده است.

پس از این خبر، هواداران راک‌استار دست به کارهای مختلفی زدند، از نوشتن نقدهای منفی در صفحه استیم GTA V گرفته تا ساخت کمپین در وبسایت change.org برای مخالفت با حذف OpenIV. در این کمپین تاکنون بیش از ۲۷ هزار نفر، مخالفت خود با حذف این برنامه اعلام کرده‌اند.

در نهایت راک‌استار با انتشار بیانیه‌ای در وبسایت PC Gamer، اعلام کرد، که در حال بررسی اوضاع و تلاش برای پیدا کردن راه‌حلی برای بازگشت OpenIV به GTA است. اما ۲ دقیقه بعد از بیانیه راک‌استار، TakeTwo اعلام کرد: «کنسل شدن OpenIV قطعی است و سیاست ما تغییر نخواهد کرد.»

بنابر تحلیل AmirTakro:

آتش اختلافات این چند ساله “سم هوزر” و “استراس زلنیک” که بخاطر موفقیت تاریخی GTA V فروکش کرده‌بود، دوباره شعله‌ور شده.
از ته قلب آرزو میکنیم اتفاقات ۲۰۱۱ که تا مرز جدایی برادران هوزر از راک‌ستار پیش رفت تکرار نشه …

خالق و سرپرست تیم OpenIV نیز در توئیت اخیر خود گفت: ۱۰ سال از عمرم را به ساخت و توسعه OpenIV اختصاص دادم و حالا همه چیز تمام شد.

گیم‌تودانلود نیز امیدوار است با تلاش مجاهدانه راک‌استار و هوادارنش، این برنامه باقی بماند و همچنان به فعالیت خودش ادامه‌دهد. همچنین شما نیز میتوانید برای مشارکت در این امر از طریق این صفحه مخالفت خود را اعلام کنید.

بروزرسانی:

با وساطت راک‌استار، مادهایی که تاثیری بر روی بخش مولتی‌پلیر GTA ندارند، ادامه خواهند یافت.

اطلاعیه راک‌استار:

راک‌استار همیشه به خلاقیت هوادارانش باور داشته، در واقع ما همیشه مشتاق دیدن لطف هواداران نسبت به بازی‌های خود هستیم. بعد از گفتگو با TakeTwo، آنها پذیرفتند که مادهایی که برای بخش داستانی هستند و مادهای غیرتجاری (منظور مادهایی هستند که پلن‌های درآمدزایی برای سازنده ماد به همراه دارند) و یا مادهای غیرتوهین آمیز، برخلاف سیاست‌ها و حقوق راک‌استار گیمز و بازی‌های ما نیست و نخواهد بود.

منبع: Rockstar Fans