5 بازی برتر آنلاین که اگر آن ها را تا حالا تجربه نکرده باشید، عید امسال فرصت خوبی برای تجربه ی حداقل یکی از آن هاست. این بازی ها اکثرا بازی هایی هستند که بازخورد های خوبی داشتند. البته برای تجربه ی بازی هایی که بازخورد خوبی داشتند مسلما باید دست به جیب شوید!

5 بازی برتر آنلاین

  League of Legends

league of legends

اگر به بازی های استراتژی علاقه مند هستید. اگر دوست دارید عضوی از شلوغ ترین اجتماع گیمر ها بشوید، این بازی برای شما ساخته شده است. اجتماع 32 میلیونی بازی League of Legends،  باعث شده است که این بازی از نظر تعداد بازیکن های فعال، برترین بازی آنلاینی باشد که تا به حال بازی شده است. این بازی برای شروع نیاز به هیچگونه هزینه ای ندارد. اما اگر شیفته ی این بازی بشوید، ممکن است مجبور شوید هر ماه پولی برایش کنار بگذارید! البته شاید از این سبک بازی ها خوشتان نیاید. بازی های رقیب این بازی که از نظر یک گیمر عادی مانند همین league of legends است را هم می توانید امتحان کنید؛ بازی هایی نظیر Dota2 و World Of Warcraft که شاید از آنها بیشتر خوشتان بیاید.

  Counter Strike: Global Offensive

اگر گیمر های نسل جدید و “های کلاس” را در نظر بگیریم، میگوییم “امکان ندارد اسم این بازی را نشنیده باشید”. این بازی شاهکاری است 10 دلاری که واقعا نسبت به قیمت کمش می ارزد. سری ای که از صفر شروع کرد، حالا بازیکنان زیادی دارد. کنسول باز ها خیلی این بازی رو امتحان نمی کنند؛ پس میتوان گفت این بازی انحصاری پی سی هست. این بازی بعد از چند سال، هنوز هم جزو بهترین بازی های استیم هست.

سیستم مبادله ی کالا های کانتر، اسلحه های قابل شخصی سازی، دستکش ها، رنک ها و … چیز هایی هستند که بازیکن های کانتر، بخاطر آن ها هنوز کانتر بازی می کنند. گیم مود های مختلف کانتر، مثل مود گروگان و بمب و همینطور آرسنال و Death match .همچنین قابلیت نصب ماد و شخصی سازی بازی جزو نقاط قوت این بازی هست. البته مپ های خیلی زیاد بازی باعث می شود از بازی خسته نشوید، همین طور مادر هایی که مپ میسازند میتوانند گیم مود های جدید و جالبی هم برای بازی بسازند.

 Rocket League

این بازی جزو بازی هایی هست که تماشا کردنش هم خوبه. Rocket League در توئیچ همیشه جزو پربازدید هاست. این بازی میتونه رقابت زیبای بین کنسولی ایجاد کنه. بازی های کمی هستند که لابی های کنسول های مختلف و پی سی یکسانی داشته باشند، اما این بازی این قابلیت رو داره. استفاده از ماشین های مختلف، قابلیت بهبود دادن ماشین ها، شخصی سازی ظاهری ماشین ها، مبادله و … فقط چیزهای ساده ی بازی هستند.

بازی دارای زمین های مختلف هست که واقعا متفاوت هستند. همین طور ورزش های مختلف مثل فوتبال و بسکتبال. مود های 1 به 1 تا 4 به 4 و مود زمین برفی به بازی تنوع می بخشه. اگه توی UK Chart به جی تی ای وی خیره میشید، باید بگم Rocket League هم توی این یک سال و نیم همیشه اسمش به چشم میخوره. اگه عاشق PES و FIFA هستید، این بازی با دوستانتون هم میتونه عالی باشه.

 Rainbow Six Seige

Rainbow گل سرسبد بازی های یوبی سافت هست. این بازی از نظر من “کانتر یوبی سافت” هست.ایرانی های زیادی Rainbow رو بازی کردند و اکثرا راضی بودند.

این بازی شخصیت های زیاد با قابلیت های متفاوتی داره. هر شخصیت قابلیت منحصر به فردی داره که خیلی بدرد بخوره و نمیشه گفت یک شخصیت خاص هیچ قابلیتی نداره. در حال حاضر Rainbow 30 شخصیت/اپراتور داره.گیم مود های بازی شامل بمب، گروگان، ایمن سازی و … میشه. شخصی سازی شخصیت ها و اسلحه ها توی این بازی هم دیده میشه.

Rainbow  بعد از دو سال هنوز در حال تغییر و تحول و آپدیت شدنه. برای همین تریلر های قدیمی رو، باید نادیده بگیرید بازی رو خودتون امتحان کنید.حس هیجان فیلم های پلیسی این بازی، لذتش رو دوچندان می کنه. تخریب پذیری و سوء استفاده از اون در بازی هم خیلی لذت بخشه!اگه این بازی رو با دوست هاتون بازی کنید ضرر نمی کنید. کار و خلاقیت تیمی توی بازی خیلی مهمه و برنده ی بازی رو مشخص میکنه.

 Overwatch

بازی فوق العاده ی Overwatch که تحسین خیلی ها رو بخاطر بخش آنلاینش برانگیخت، ایده ی قدیمی ای هستش که خیلی پیشرفت کرده. بهترین حالت ممکن توی بخش آنلاین همه ی بازی رو Overwatch داره.

23 شخصیت که کم کم توی این یه سال به بازی اضافه شدند، نشونه ی اینه که بازی از نظر آپدیت خوب عمل کرده. البته شخصیت جدیدی هم برای این بازی تو راهه.

Overwatch بازی Class-Based هست و هر کلاس قدرت متفاوتی داره. هر بازیکن بر اساس توانایی هاش میتونه توی یه کلاس خوب باشه و بزودی به این نتیجه نمیرسه که “بازیم بده” یا “این بازی بده”. 24 تا شخصیت چیز کمی نیست و برای اینکه جلوی کلاس خاصی از دشمن رو بگیرید، دستتون خیلی بازه. این بازی لقب “Rip-off” بازی تیم فورترس رو گرفته و قیمتش واقعا بالاست؛ ولی به قیمتش می ارزه. Kaplan که سردسته ی سازندگان بازی هستش، از اینکه بازی رو با تیم فورترس مقایسه کردن، خوشحاله! اما واقعا این بازی از نظر ساختار از تیم فورترس بالاتره. خیلی ها این بازی رو مخلوطی از چند تا بازی می دونن، ولی از نظر من عیدی عید امسالتون رو صرف Overwatch کنید.