Project CARS عنوانی از استدیو Slightly Mad است که بازی هایی همچون NFS Shift و World of Speed را نیز در کارنامه خود دارد. کلمه CARS در نام این بازی مخفف عبارت Community Assisted Racing Simulator است، که بهترین ترجمه برای آن “توسعه یک شبیه‌ساز رانندگی به کمک جمعی” است. در ادامه با گیم تو دانلود همراه باشید …

این عنوان به دنبال ارائه یک تجربه ناب در سبک رانندگی است و تلاش میکند که از همان ابتدا شما را پشت ماشین مورد علاقه تان بنشاند و کاری کند که از رانندگی با آن در پیست دلخواهتان لذت ببرید، اما از آنجایی که این عنوان یک “شبیه ساز” است، این حس بطور تمام و کمال به گیمر منتقل نمیشود! به این دلیل که اکثر کاربران این بازی، چندان تجربه بازی های شبیه سازی شده را ندارند و در نتیجه به این راحتی ها با این دسته از بازی ها ارتباط برقرار نمیکنند. ایراد اساسی بازی این است که، گیمر را یک فرد کاملا حرفه ای و مسلط به مفاهیم و مسائل فنی مرتبط با خودرو میداند و هیچ آموزش و توضیحی در موردشان به کاربر نمیدهد!! در نتیجه اگر با این سبک از بازی ها آشنایی نداشته باشید، برای پیروزی در مسابقات باید با تمرین و استفاده از روش آزمون و خطا این مسائل را بیاموزید.

این بازی به هیچ وجه قصد ندارد که شما را تا رسیدن به بهترین خودروها و جاده ها زجر دهد بلکه از همان ابتدای بازی، دست شما را برای انتخاب بین تمامی اتومبیل‌ها، تنظیمات، پیست‌ها و حالت‌های بازی باز میگذارد. علاوه بر این، بازی از چهار بخش اصلی تشکیل شده است، بخش اول، Career نام دارد که در آن باید عضو یک تیم شوید و مسابقه دهید و برای تیمتان مقام کسب کنید. در این بخش نیز مانند توضیحات قبل آزادی عمل وجود دارد و شما برای شروع از هرجایی دستتان باز است! از ماشین های کارتینگ پیش و پا افتاده تا فرمول یک!! از هر جایی که دوست دارید، آغاز کنید…

بخش دوم، Solo Play است که در آن میتوانید با اتومبیل مورد علاقه تان در هر پیستی، با هر وضعیت آب و هوایی و با تنظیمات مد نظرتان، بازی کنید. از این بخش برای پیدا کردن توانایی هایتان استفاده کنید و خودرویی که با آن بیشتر ارتباط برقرار میکنید را پیدا کنید! سپس به امتحان کردن سایر بخش های بازی بپردازید.

بخش بعدی، Online یا همان مولتی پلیر است! دستتان در این بخش هم، مانند Solo Play در انتخاب خودرو و شرایط جوی و … باز است با این تفاوت که بجای هوش مصنوعی دیوانه وار بازی، باید با دوستان و سایر بازیکنان بصورت آنلاین رقابت کنید. قطعا یکی از لذت بخش ترین قسمت های عنوان Project Cars همین بخش است.

بخش چهارم، Driver Network است. که تقریبا یک بخش برای رکورد زنی است، به اینصورت که باید در یک مسیر ثابت و با یک خودرو مشخص شده در کوتاه ترین زمان ممکن خود را به خط پایان برسانید و نام خود را در صدر جدول بیاورید!!

Project_Cars_Game2Download_2

علاوه بر بخش های اصلی، تعدادی بخش فرعی، از جمله Free Practice وجود دارد که میتوانید در آن با خودرو و مسیر مورد نظرتان تمرین کنید.

جلوه های گرافیکی و بصری بازی راضی کننده هستند اما به بازی هایی همچون Forza یا Driveclub نمیرسند و علاوه بر این هوش مصنوعی بازی نیز اشکالاتی دارد که گیمر را به یاد GTA SanAndreas می اندازد!! و لازم به ذکر است که تعداد خودروهای بازی نیز محدود هستند اما به دلیل امکانات شخصی سازی فراوان، چندان به چشم نمی‌آید. البته بازی نقاط قوت زیادی نیز دارد، بطور مثال صدا گذاری دقیق و فوق العاده یا موسیقی های خوفناکی که در منوی بازی شنیده میشوند و یا دوربین اول شخص بازی که از نمای داخلی کلاه ایمنی راننده، بازی را روایت میکند و یا تنظیمات جزئی بسیار زیادی که برای خودروها قرار داده شده است و چندین پیست متنوع و جذابی که در بازی وجود دارد و یا حتی ابزار Photo Mode که میتوان با استفاده از آن تصاویر زیبایی خلق کرد …

بطور کلی، Project CARS را میتوان یک عنوان دوست داشتی دانست اما همانطور که پیش از این گفتیم، دوستانی که علاقه ای به بازی های شبیه ساز ندارند نمیتوانند بطور کامل با بازی ارتباط برقرار کنند و شاید حتی از آن متنفر شوند! اما برای آن دسته از افرادی که عاشق عناوین شبیه ساز هستند، وضع کاملا برعکس است.

موفق باشید …