بازی PlayerUnknown’s Battlegrounds، یک بازی در سبک Battle Royale می‌باشد که توسط کمپانی Bluehole تولید و منتشر شده است. همانطور که می‌دانید این بازی در ابتدا با نام PlayerUnknown’s Battlegrounds شناخته می‌شد و به محبوبیت رسید، اما اکنون با نام اختصاری PUBG نیز شناخته می‌شود و تبدیل به یک بازی پرطرفدار در بین گیمرها شده است.

بازی دارای بخش داستانی یا به اسطلاح “Story” نمی‌باشد و محوریت داستانی نیز ندارد؛ شما در ابتدا سوار یک هواپیما هستید که این هواپیما مسئولیت دارد تا 99 نفر دیگر را همراه شما به یک نقشه بزرگ ببرد و شما از آن هواپیما پریده و در یک نقطه‌‌ی دلخواه درون این نقشه، به وسیله ی چتر نجات فرود بیایید.

پس از فرود آمدن، شما باید در خانه ها یا مکان هایی که در این محیط وجود دارد جست و جو کنید تا لوازم مورد نظرتان مانند: انواع اسلحه، لباس، کلاه محافظ، جلیقه‌ی ضد گلوله و … را پیدا کرده تا از خود یا هم تیمی هایتان محافظت کنید و برنده ی این رقابت شوید.

در بازی شما می‌توانید به صورت تک نفره “Solo” و به صورت دو نفره “Duo” و یا به صورت سه یا چهار نفره “Squad” به بازی پرداخته و تیمی برای خود تشکیل دهید تا بر دیگر دشمنان پیروز شده و جایزه مسابقه را نصیب خود گردانید.

پس از اتمام هر مرحله به شما سکه هایی داده می‌شود که می‌توانید به وسیله‌ی آنها جعبه هایی را خریداری نمایید که درون آنها لباس های ارزشمند و اسکین اسلحه نیز یافت می‌شود. بازی نیاز به اتصال دائم اینترنت را دارد و بدون اتصال به اینترنت، انجام این بازی غیر ممکن خواهد بود.

** بروزرسانی ۱۴ مرداد ۹۷: نسخه ماه August 2018 قرار گرفت**

مشخصات حداقل سیستم مورد نیاز PlayerUnknown’s Battlegrounds :

سیستم عامل: ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۱۰ [تنها ورژن های 64 بیت]
پردازنده: Intel Core i3-4340 یا AMD FX-6300
حافظه رم: 6 گیگابایت
کارت گرافیک: nVidia GeForce GTX 660 یا AMD Radeon HD 7850
حافظه کارت گرافیک: 2 گیگابایت
فضای مورد نیاز: 30 گیگابایت