بازی L.A. Noire، یکی از بازی‌های سبک اکشن و ماجرایی است که توسط کمپانی Rockstar Games طراحی و ساخته شده و به تازگی توسط کمپانی سازنده برای کنسول پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان و نینتندو سوییچ بازسازی شده است. داستان بازی در لس آنجلس، در سال 1947 روایت می‌شود. جایی که شما به عنوان یک افسر پلیس LAPD به نام Cole Phelps هستید و ایفای نقش می‌کنید. شما باید صحنه های جرم حالا چه قتل باشد و … را به خوبی بازبینی کنید و به دنبال سرنخ هایی در آنجا نیز باشید. توجه داشته باشید که موفقیت شما در حل کردن هرکدام از پرونده ها بر روند داستان تاثیرگذار خواهد بود.

در ابتدا بازی وجه ساده خود را به نمایش می‌گذارد و هنوز کاراکتر اصلی بازی از تجربه کافی برخوردار نیست اما به مرور و با پشت سرگذاشتن پرونده‌های مختلف و آشنایی با جهان جنایی بازی، پرونده‌های بزرگتری نصیبش می‌شود. جالب است بدانید بسیاری از پرونده‌هایی که در بازی باید حل کنید، تماما مواردی هستند که در سال 1947 به پلیس لس آنجلس گزارش شده و جنبه واقعی دارند. پس شما در حقیقت مشغول حل کردن مواردی هستید که اتفاق افتاده است و داستان بازی توسط تخیلات نویسنده ساخته نشده است.

در طول بازجویی سه گزینه پیش رویتان است: فرد مظنون دروغ می‌گوید، راست می‌گوید و یا شما به گفته هایش شک دارید. شما باید با مدارکی در  صحنه جنایت پیدا می‌کنید همراه با مطالبی که در دفترچه خود یادداشت می‌نمایید به یک جمع بندی رسیده و به راست و یا دروغ بودن گفته های مظنونین پی ببرید.

بازی تنها به حل کردن معماهای پرونده محدود نمی‌شود و رانندگی و مبارزات تن به تن و تعقیب و گریز به صورت پیاده و به وسیله ماشین در خیابان‌های شهر لس آنجلس را نیز شامل می‌شود و باعث می‌شود تا گیمر حس یک کارآگاه را به خویی درک کند. این بازی همچنین دارای حالتی است که اجازه می‌دهد که گیمر به طور آزاد در جهان باز به جستجو پرداخته و در فعالیت های اختیاری شرکت کند. جهان بازی دارای چندین نشانه است که همه آنها براساس آثار واقعی واقع شده از دهه 1940 لس آنجلس است.

مشخصات حداقل سیستم مورد نیاز L.A. Noire :

سیستم عامل: ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۱۰ [ورژن های 32 و 64 بیت]
پردازنده: Pentium D 3Ghz یا AMD Athlon 64 X2 3600
حافظه رم: 2 گیگابایت
کارت گرافیک: GeForce GT 9500
حافظه کارت گرافیک: 1 گیگابایت
فضای مورد نیاز: 10 گیگابایت

مشخصات سیستم پیشنهادی L.A. Noire :

سیستم عامل: ویندوز ۷، ویندوز ۸، ویندوز ۱۰ [ورژن های 32 و 64 بیت]
پردازنده: 2.4 GHz Quad Core processor
حافظه رم: 4 گیگابایت
کارت گرافیک: nVidia GeForce 9800 GTX یا ATI Radeon HD 3870 or better
حافظه کارت گرافیک: 2 گیگابایت
فضای مورد نیاز: 10 گیگابایت